Рішення ради

 

                                  МАЙДАНЕЦЬКА   СІЛЬСЬКА РАДА

                           ТАЛЬНІВСЬКОГО  РАЙОНУ  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

                    ПОЗАЧЕРГОВА ХХІІІ СЕСІЯ СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ УІІ СКЛИКАННЯ                

                                                               РІШЕННЯ

19 січня 2018 року                          с.Майданецьке                    №23-1/УІІ

   Про землекористування ПСП «Лідер»

      Заслухавши інформацію сільського голови Капериза М.В. щодо зменшення  суми орендної плати, яка надходить від ПСП «Лідер» до сільського бюджету за користування державною земельною ділянкою, сільська рада  відмічає наступне.

      ПСП «Лідер»  14 липня 2017 року повідомило Майданецьку сільську раду  про початок  обробітку державної  земельної ділянки, що розташована в адмінмежах Майданецької сільської ради   на підставі постанови  Київського апеляційного господарського суду від 02.03.2017 року по справі № 925/941/16 .

      Вказаною Постановою  суду визнано  з дня її  проголошення  поновленим ( продовженим) на той самий  строк  і на тих самих умовах  договір оренди  землі  від 28.02.2007 року №26 , укладений між Тальнівською райдержадміністрацією та Підприємством, що закінчився  31 грудня 2011 року .

      Згідно вищевказаного договору оренди землі,  Підприємство  орендувало до 31 грудня 2011 року державну земельну ділянку площею 197,3 га  для ведення товарного  сільськогосподарського  виробництва в адмінмежах Майданецької сільської ради і сплачувало до бюджету сільської ради орендну плату в розмірі 1,5 % від нормативної грошової оцінки.

      Разом з тим, на даний час вказана в постанові суду   земельна ділянка  відсутня, а ПСП «Лідер» користується іншою земельною ділянкою без укладання договору оренди землі або додаткової угоди  з уповноваженим на це  органом. При цьому Підприємство    сплачує   орендну плату, виходячи із власних міркувань.

      Із земель, що орендувало Підприємство  до 31 грудня 2011 року, і які вказані в постанові суду,  передано у приватну власність учасникам АТО земельні ділянки  площею -17,9 га.   

      В даний час Підприємство  користується земельною ділянкою площею 167,7986 га,  без укладання договору оренди землі.

      Проте,  в підтвердження права оренди на  земельну ділянку, договір  оренди  на яку  від 28.02.2007 року №26  судом визнано поновленим                ( продовженим) на той самий  строк  і на тих самих умовах,  Підприємство   надало  сільській раді  копії Витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права, які   не можуть підтверджувати  його  право  на оренду земельних ділянок, орендованих ним згідно договору оренди від 28.02.2007 року №26 до 31 грудня 2011 року.

     Згідно з  витягами з Державного реєстру речових прав, зареєстровано право оренди на земельні  ділянки іншої площі та  іншого  цільового призначення, ніж вказано в Постанові суду, а саме  –167,7986 га землі  для ведення  фермерського господарства.

     При цьому,  державний  реєстратор реєстрував інше речове право на підставі Постанови суду про поновлення ( продовження) на той самий  строк  і на тих самих умовах  договору оренди  землі  від 28.02.2007 року №26 , в якому вказана інша площа земельної ділянки та її цільове призначення, а саме - 197,3 га  для ведення товарного  сільськогосподарського  виробництва.

      Згідно частини шостої статті 33 Закону України «Про оренду землі», у випадку, коли договір  оренди  визнано поновленим, укладання  додаткової угоди  про поновлення договору  оренди землі  здійснюється із уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності).Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов’язковому порядку.

     Уповноваженим на укладання договорів оренди або додаткових угод до них на землі державної власності є Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області.

      Попереднім Орендарем, який згідно договору, укладеного з Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області, орендував вказану  земельну  ділянку  до  липня 2017 року, вносилась орендна плата в розмірі 4,5 % від нормативної грошової оцінки землі.  Сподіваючись на дохід сільського бюджету від оренди даної земельної ділянки, виходячи із  розміру орендної плати 4,5 % від нормативної грошової оцінки землі, був розроблений та затверджений бюджет на 2017 рік та на 2018 рік. 

      Оскільки сума орендної плати, що поступила за  користування вищевказаною земельною ділянкою від Підприємства  в  три  рази менша, сільський бюджет  тільки в 2017 році  недоотримав   коштів  в сумі  94439,80 гривень.

         Відповідно до статті 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

         Статтею 15 Закону України «Про оренду землі» визначено, що однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

         Станом на 01.01.2018 року ПСП «Лідер» не має  договору оренди,  або  додаткової угоди, в яких було б передбачено розмір орендної плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату на земельну ділянку, яку використовує .

         Керуючись підпунктом 1 пункту  «б» частини1 статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада

ВИРІШИЛА :

  1. Рекомендувати директору ПСП «Лідер» Мегей А.М. звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській областіщодо укладання  договору оренди на земельну ділянку державної власності площею 167,7986 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з орендною платою не менше 4,5%  від нормативної грошової оцінки землідо 01 лютого 2018 року.
  2. В разі невиконання п.1 даного рішення керівником ПСП «Лідер», використовуючи  делеговане органам місцевого самоврядування повноваження на здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель,доручити сільському голові направити листи в органи прокуратури, податкової інспекції та державному інспектору Держгеокадастру щодо  використання  ПСП «Лідер»  земельної ділянки державної власності  без договору оренди та  не за тим цільовим призначенням, яке вказане у витягах з Державного реєстру  речових прав  та не тієї площі, що вказана в  постанові суду.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, екології, комунального майна соціального розвитку села, охорони здоров»я, освіти, культури, виховання, соціального захисту населення.

 

Сільський голова                                                                М.Капериз

 

Опубліковано 22.01.2018року