ПРАВИЛА

безпеки під час зимового періоду

 

           Зважаючи на те, що зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами, виконавчий комітет Майданецької сільської ради звертається з проханням: дослухайтесь корисних порад і це допоможе  безпечно зустріти та провести новорічні та різдвяні свята.

При встановленні ялинки необхідно:

- розмістити її на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів;

- гірлянди варто купувати у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар;

 -для прикрашення ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки ліцензійного виготовлення;

 -лампи гірлянди закріплюйте надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі;

 -обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію;

 -не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею. І звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки;

якщо ж Ви помітили ознаки пожежі - не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда - негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала - беріть хутко ковдру, рядно, намочуйте їх у воді й накривайте ялинку або просто залийте її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером „101”. Повірте, професіонали Вам завжди допоможуть.

Під час використання піротехнічних виробів:

-дозволяється купувати і використовувати лише дорослим!

-купуйте лише ліцензовані піротехнічні вироби;

-використовуйте їх відповідно до інструкцій, розміщених на виробі або на його споживчому пакеті;

 -застерігаємо, що користування такими приладами в приміщенні категорично забороняється;

 -звертаємо увагу  - пам'ятайте: в жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з такими іграшками,бо це може коштувати їм здоров’я чи навіть життя!

Основними причинами пожеж у осінньо-зимовий період стають необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації газо-, електрообладнання і пічного опалення, використання саморобних обігрівачів та пустощі дітей з вогнем тощо.

Пам’ятайте, щоб зберегти своє життя та майно від вогню необхідно:

-бути обережними під час поводження з відкритим вогнем,

 -не залишати без нагляду ввімкненими газові та електроприлади,

 -стежити за справністю пічного опалення,

-не розміщувати меблі ближче 1 метра до печі;

 -не залишати поблизу легкозаймисті речовини.

 -забезпечити свою домівку первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками.

Шановні громадяни! Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпекижиттєдіяльності, привчайте до цього дітей! Пам’ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все можливе, щоб зберегти його.

 

Виконком Майданецької сільської ради